Ana Sayfa Hakkımızda Araçlar & Fiyatlar Filo Kiralama Rezervasyon Kiralama Koşulları

İletişim

 
     
     
 
    Online Rezervasyon  
 
  Alış Tarihi Alış Saati Teslim Tarihi Teslim Saati
 
 

 
 
     
 

İzmir Filo Araç Kiralama Bilgileri


İzmir Filo Araç Kiralama Bilgileri

   Araç kiralama sektörü son on yılda Türkiye’de büyük bir hareket kazandı. Hem sektörün firmaları hem de yeni kurulan markalar hizmet sunmaya başladı. Bununla beraber hizmet çeşitliliği de arttı. Kısa dönem ya da günlük araç kiralama kadar yıllık araba kiralama oranları da giderek artıyor. Birçok Avrupa ve Amerikalı markaların Türkiye’de ofisler açmaları ve yerli markaların güçlü iletişim ağları ile sektör bundan yirmi yıl önceki karanlık havasından çok uzak. Artık belirli hizmet normlarına göre çalışan standartları olan bir uzun dönem araç kiralama izmir sektörü var karşımızda. Üstelik küçük şehirlerin izmir uzun dönem araç kiralama yerel şirketleri için bile bu durum geçerli olmaya başladı. Böylece aileler tatile çıkarken, bireyler seyahat planları yaparken araç kiralama yapmanın özellikle de havaalanından araç kiralamanın avantajlarını deneyimliyorlar.  İşin bir de uzun dönem araç kiralama kısmı var. Peki, uzun dönem araç kiralama nedir ve neden avantajlıdır sorusunun cevabına.

Uzun Dönem Araç Kiralama Nedir?

   Günlük ya da haftalık periyodlardan uzun olan ve belirli bir süre için yapılan araç kiralama türüne uzun dönem kiralama ya da filo kiralama adı veriliyor. Genellikle şirketlerin çalışanları için bir yıllık sözleşmelerle yaptıkları uzun dönem oto kiralama, vergi, Kasko, Trafik Sigortası, hasar -arıza çözümü, ikame araç gibi birden çok avantajı bir arada sunabiliyor. Ayrıca belirli dönemler için bireysel filo kiralama da yapılabilir. Hatta çocukların okul dönemi için annelerin uzun dönem araç kiralama hizmeti araştırmaları ya da sadece yazlık dönemi için emekli çiftlerin filo kiralama fiyatlarını araştırmaları giderek yaygınlaşıyor.

Uzun Dönem Araç Kiralama Fiyatları

   Uzun dönem için araç kiralama yapmayı düşünüyorsanız şirket ya da bireysel bazda fiyat almak üzere araç kiralama ofislerinden teklif isteyebilirsiniz. Dilerseniz kuparentacar.com sayfamız ile teklif alma sürecini daha hızlı, daha kolay bir biçimde de tamamlayabilirsiniz. Sistem, belirttiğiniz tarih aralığı için araç kiralama ofislerinin sunduğu fiyatları karşılaştırmalı olarak ekranınıza listeleyecek ve hızlıca seçim yapmanıza yardımcı olacaktır. İzmir uzun dönem araç kiralama gibi çözümlere konforlu bir biçimde ulaşabilirsiniz. Uzun dönem araç kiralama fiyatları ise genellikle markaya modele, aracın km bilgisine, mevcut kampanyalara şanzıman alternatifine, yakıt tüketim şekline ve sezona göre değişiklik gösterebilir.

    Ancak her durumda da 36 ay araç kiralama fiyatları için avantajlı kelimesini kullanabiliriz. Başka bir deyişle Kasko Sigortası, Trafik Sigortası, ÖTV, MTV, arıza ve hasar tamiri, km kaybı gibi sorunlar araç kiralama şirketleri tarafından çözüleceği için avantajlı olacağını vurgulayabiliriz. Ayrıca uzun dönem araç kiralama kampanyalarını takip ederek çok önemli bir farkla yıl boyunca kendi aracınızın konforunu yaşayabilirsiniz. Uzun dönem araç kiralamada en çok tercih edilen sürelerden biri aylık kiralamadır. Özellikle tatil döneminde, uzun süreli seyahatlerde aylık oto kiralama yapılabilir. Günlük kiralamaya göre önemli bir fiyat avantajı sunacak olan izmir filo araç kiralama seçenekleriyle kendinize, merak ettiğiniz otomobilleri test etme fırsatı da yaratabilirsiniz. Sadece kişiler değil firmalarda artık araç satın almak yerine araç kiralama yoluna gitmeyi tercih ediyor. Diğer taraftan da her ne kadar kısa dönem araç kiralama popüler olsa da uzun dönem araç kiralama yani aylık veya yıllık araç kiralama da oldukça tercih edilir bir hale gelmiş durumda.

   İzmir filo araç kiralama sektörüne yabancı kalemlerin de girmesiyle birlikte yerli firmalar da bu rekabete ayak uydurarak müşteri odaklı bir hal aldı. Özellikle güçlü şube ve iletişim kanalları bunu ön plana çıkarıyor.

Uzun Dönem Araç Kiralama Avantajları

Kısa dönem araç kiralamaya göre uzun dönem araç kiralama elbette avantajlı bir tercihidir. Özellikle kurumsal araç kiralama bu bakımdan uzun süredir işler durumdadır. Çünkü özellikle büyük filoya ihtiyaç duyan şirketler için araç satın almanın maliyeti oldukça fazladır. Bu nedenle onlarda genellikle yıllık olmak üzere zaman zaman da aylık araç kiralama tercih etmektedirler. Peki, izmir uzun dönem araç kiralama avantajları nelerdir?

1-        Araç muayene ücreti ödemezsiniz.

2-         Araç vergisi ödemezsiniz.

3-         Sigorta ücreti ödemezsiniz.

4-         Alım satım işlemleri için vakit kaybetmediğiniz gibi ücret de ödemezsiniz.

5-         Araç satın alırken ödediğiniz tutarı kiralamaya eşitlediğinizde kiralama daha avantajlıdır.

6-         Gider olarak gösterebilirsiniz. Kanuna göre araç kiralama bedeli ticari veya kurum kazançlarından düşülerek indirim konusu olabilir.

7-         MTV, ÖTV gibi vergileri ödemek zorunda kalmazsınız.

8-         Ayrıca araç satın alırken kredi çektiğinizi de varsayarsak ödeyeceğiniz faiz de sizin için bir zarar kalemidir.

9-         Servis ücreti ödemezsiniz. Üstelik tüm bunları kiralayıcı firma karşılar.

10-       Kira süreniz dolunca herhangi bir başka araç seçebilirsiniz. Bu da size avantaj sağlayacaktır.

11-       Kira sürenizde size ait değildir.

Yukarıda yer alan kalemlerin bazıları yıllık olarak ödenmektedir. Ancak kiralama yöntemini kullanarak bu kalemlerin birçoğundan kurtulabiliriz. Bu nedenle uzun dönemli araç kiralama avantajlarından mutlaka faydalanmalıyız. Son dönemde ülkemizde de giderek popüler bir hale gelen izmir uzun dönem araç kiralama, uzun yıllardır dünyanın birçok ülkesinde tercih edilen ve kullanılan bir hizmet. Özellikle ülkemizdeki vergiler araç satın almayı zorlaştırıyor. Bu nedenle de insanlar araç satın almak yerine araç kiralamak yoluna gidiyorlar.Araç kiralama sektörü ülkemizde özellikle 2005 yılından itibaren kullanılmaya ve tercih edilmeye başladı. Elbette daha öncesi de bulunmakla birlikte bu süreç zarfında kullanılmasının yanı sıra hizmet çeşitliliği de ortaya çıktı. Sahibinden araç kiralama, izmir uzun dönem araç kiralama, haftalık araç kiralama gibi hizmetler sektörü daha farklı ve daha tercih edilir bir hale getirdi. Araçların kasko, trafik sigortası ve Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemeleri, kiralama kapsamına dahil edilerek zamanında ve eksiksiz olarak araç kirama şirketi tarafından gerçekleştiriliyor. İzmir Filo Araç Kiralama, araç satın almak yerine ihtiyaca yönelik olarak uzun vadeli araç kiralama işlemidir. Şirketler, filo kiralama yöntemiyle birçok farklı alanda avantaj elde etmiş olurlar.

   Filo kiralama, araç satın almak yerine ihtiyaca yönelik olarak uzun vadeli araç kiralama işlemidir. Şirketler, izmir filo araç kiralama yöntemiyle birçok farklı alanda avantaj elde etmiş olurlar. Her sektör farklı sürelerde farklı sayıda ve modelde araca ihtiyaç duyar. Bu yüzden filo kiralama şirketlerinin müşteri memnuniyetini maksimum seviyede tutabilmesi; filo oto kiralamanın sunduğu avantajlar ve ihtiyaca yönelik çözümler sunmasıyla mümkün olur. Araç yenilemede sağlanan kolaylık: Şirketler araç yenilemeye ihtiyaç duyduklarında satın almış oldukları araçları ikinci el değerine göre satışa çıkarırlar. Bu da defter değeri ile satış değeri arasındaki fark yüzünden vergi ödenmesi anlamına gelir. Hem aracın değerinin düşme riski hem de vergi zorunluluğu filo kiralama ile ortadan kalkar. Filo kiralamada vergilendirme söz konusu değildir.

   KDV indirimi: Araç satın alma durumunda KDV bedeli maliyete ilave edildiğinden, indirilecek KDV olarak kullanım söz konusu olmaz. Filo kiralama durumunda ise kira faturasında yer alan KDV’nin tamamı indirilecek KDV olarak kullanılabilir. İzmir uzun dönem araç kiralama şirketimizin kestiği faturaları muhasebede “gider” adı altında görülür. Böylece şirketler filo kiralama ile KDV indiriminden faydalanmış olur. Motorlu Taşıtlar Vergisi: Araç satın alma durumunda Motorlu Taşıtlar Vergisi kanunen kabul edilmeyen gider olarak kabul edilir. Filo kiralamada ise Motorlu Taşıtlar Vergisi, kiralama bedelinin içerisinde yer alır. Bu da yine Motorlu Taşıtlar Vergisi bedelinin gider olarak gösterilebileceği ve vergiden düşürüleceği anlamına gelir.

   Sizlere izmir uzun dönem araç kiralama avantajlarını madde madde anlatmaya çalıştık. Artık karar siz veya kurumlarınızın olacaktır.


 
     
 
  BENZER YAZILAR              

Tüm Yazılar »

 
                     
  İzmir Filo Araç Kiralama Bilgileri       İzmir Filo Araç Kiralama       İzmir Uzun Dönem Araç Kiralama  
 

İzmir Filo Araç Kiralama Bilgileri

     

İzmir Filo Araç Kiralama

     

İzmir Uzun Dönem Araç Kiralama

 
 

   Araç kiralama sektörü son on yılda Türkiye’de büyük bir hareket kazandı. Hem sektörün firmaları hem de yeni kurulan markalar hizmet su... Devamı

     

Farklı şehirlerden ve ülkelerden gelecek olan iş ortaklarınızı en iyi şekilde ağırlamanız, firmanızın kalitesini ortaya koyacaktır. Aynı şekilde, g... Devamı

     

Küçük, orta ya da büyük fark etmeksizin, şirketlerdeki en önemli masraf kalemlerinin başında hiç kuşkusuz şirket araçları ve masrafları geliyor. Devamı

 
 
     
     
 

Kupa Rent a Car Müşteri Hizmetleri
0232 220 15 10 - 0532 343 14 04

후원 혜택

izmir kiralık araç izmir araba kiralama izmir oto kiralama izmir rent a car izmir havalimanı araç kiralama izmir filo kiralama izmir araç kiralama